شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی
شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
شرکت تاسیسات ، تعمیرات و خدمات مردانی
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی

آموزش صفر تا صد سرویس پکیج دیواری

پکیج یک سیستم محبوب و پرکاربرد در تامین گرمای محیط و تبدیل آب سرد به گرم جهت موارد مصرفی همچون استحمام و مصارف بهداشتی و شست و شو، استخرها و کارگاههای کوچک تولیدی و … می باشد که استفاده از آن موجب حذف موتورخانه ها و آبگرمکن و ایجاد فضای بهینه شده است این فضا در ساختمان های چند طبقه و چند واحدی و ساختمان های تجاری باید به پارکینگ اضافه شود، این موضوع به دلیل منطق اقتصادی و در دسترس بودن پارکینگ حائز اهمیت است. پکیج یک موتورخانه در غالب یک دستگاه کوچک است که به وسیله شوفاژ ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف، فن کوئل ها محیط را گرم می کند بدین گونه گرمای بهتری با هزینه کمتری خواهید داشت

جهت مشاوره رایگان و اعزام نیرو شرق و شمال شرقی تهران بر روی شماره کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱

استفاده از پکیج چه فوایدی دارد؟

در اکثر موارد، در تعمیرات پکیج دیواری، زمان سرویس میزان نشستن تعمیرکار نزدیک به صفر است و همچنین  حوادث تعمیر به حداقل می رسد در هنگام شروع فصل شما برای راه اندازی سیستم خود نیازی به سرویسکار و متحمل شدن هزینه ای اضافی ندارید و با استفاده از یک کلید ساده اگر بگذارید روی حالت خورشید میرود حالت تابستانه و اگر بگذارید روی حالت برفک میرود روی حالت زمستانه .

همچنین از دیگر مزایای آن می توان به مواردی مانند

۱- هزینه های کمتر نسبت سیستم مرکزی (موتورخانه)

۲ – کمتر بودن وزن دستگاه نسبت به سیستم موتورخانه

 ۳- مصرف سوخت کمتر نسبت به بازدهی بالاتر آن از موتورخانه

 ۴- راه اندازی بسیار ساده و زمان تعمیر کمتر

 ۵- بازدهی استاندارد بالا

 ۶- کمتر بودن در معرض خطراتی چون سیل به دلیل سبکی وزن و نصب در ارتفاع

 ۷- مصرف آب بسیار پایین در زمان تغییر فصل یا تعمیرات سالیانه

 ۸- تنظیم دلخواه دمای واحد و دمای آب مصرفی در ساختمان های آپارتمانی یا اداری به دلیل نصب مستقل برای هر واحد

 ۹- مشاهده کد خطا از طریق نمایشگر جهت تعمیر

 ۱۰- آسایش ساکنان ساختمان به دلیل کم صدا بودن آن

 ۱۱- کمتر بودن میزان لوله مصرفی جهت نصب نسبت به موتورخانه که کاهش انرژی و هزینه را به دنبال دارد در ضمن به خاطر داشته باشید که به دلیل کوتاهی لوله ها، کل ساختمان در هنگام دچار نشتی یا ترکیدگی دچار مشکل نمی شود

 ۱۲-  استفاده از فن کویل در کنار پکیج می تواند ضمن داشتن گرمای مطبوع تر میزان مصرف انرژی و هزینه های شما را کاهش دهد

 ۱۳- بالا بودن امنیت به دلیل داشتن سنسورها برای جلوگیری از جمع شدن دود و خاموش شدن اتومات اشاره نمود. همچنین این مزیت را دارا می باشد که شما بتوانید برای آماده کردن یک محیط سیستم کوئل داکت اسپیلت و یا فن کوئل طراحی کنید شما حتی می توانید از آب گرم پکیج برای کویل آب گرم هواساز اتاق های کلین روم نیز مورد استفاده قرار دهید

چگونه از پکیج خود محافظت کنیم

افرادی که از این نوع سیستم برای گرمایش محیط استفاده می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که سرویس آن یکی از مهم ترین اعمالی است که باید انجام دهند. قبل از هر چیز بدانید که مهم نیست که از کدام برند تجاری استفاده کنید؛ زیرا به هر حال برای بالا بردن بازدهی سرویس را هر شش ماه یک بار باید انجام دهید تا سیستم شما با مشکل روبه رو نشود. سرویس پکیج دیواری شامل بررسی لوله ها، هواگیری، رسوب گیری، و دودکش ها و … می باشد.

ویژگی سرویس کار

یک سرویسکار خوب باید آشنا با کارکردن با وسیله های گازی و برقی بوده و تجربه کافی در این زمینه را دارا باشد تا اگر اینگونه وسایل نیاز به سرویس داشته باشد بتواند بصورت صحیح و اصولی نسبت به رفع ایراد دستگاه اقدام نماید هر وسیله گازی، برقی و آبی پس از کار کردن بعد از مدت زمانی نیاز به سرویس جهت افزایش طول عمر وسیله دارد که سرویس کردن پکیج نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. علاوه بر داشتن اطلاعات به روز و تجربه کافی ای که یک سرویسکار باید داشته باشد از نظر هزینه ای که مشتری قائل می شود نیز منصف باشد

انواع سرویس پکیج

سرویس پکیج شامل دو مرحله ی دوره ای و کامل می باشد. سرویس کامل به روشی گفته می شود که باید تمامی  قطعات دستگاه را به صورت کامل و یک به یک بررسی کرده و مشکل را قبل از اینکه به تعمیر نیاز داشته باشد برطرف می کنیم.

سرویس دوره ای برای افزایش طول عمر  بسیار مناسب است. این سرویس شامل مراحلی از جمله رسوب زدایی،

کنترل عملکرد دو مدار گرمایشی و بهداشتی، آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون، کنترل فشار آب ،تنظیم حرارت،

تنظیم شیرگاز ، بررسی عملکرد دودکش یا فن ، هواگیری سیستم و رادیاتور می باشد

جهت مشاوره رایگان و اعزام نیرو شرق و شمال شرقی تهران بر روی شماره کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱

شروع سرویس پکیج:

در ابتدا برای سرویس دوره ای ابتدا باید نسبت به قطع گاز، برق و آب دستگاه اقدام نموده باید و رویه ی خارجی  را باز کنیم و توجه کنیم آیا رسوب در مخزن آب و لوله هایی که آب از آن ها رد می شود مشاهده می شود یا خیر؟ در صورت مشاهده رسوب باید پس از جداسازی قسمتی که آب برای گرم شدن از آن جا حرکت می کند، اسید را از ورودی آب دستگاه به درون آن ریخته اندکی صبر کرده و با هدایت آن از قسمت خروجی رسوب ها را بیرون بریزیم و آن را با آب و مواد پاک کننده شستشو دهیم.

مرحله دوم

در مرحله دوم برای جلوگیری از خرابی آن باید در نظر داشته باشیم باد منبع انبساط کافی باشد. برای انجام این کار می توانید با قرار دادن یک گیج روی والف منبع انبساط دستگاه درجه باد را بررسی کنید. این درجه باید مابین ۷/۰ الی ۱ بار باشد. باید توجه داشته باشید که زمانی باید فشار باد منبع را اندازه گیری کنید که هیچ آبی داخل مدار نباشد.

مرحله سوم

مرحله سوم ابتدا باید با باز کردن محفظه احتراق و تمیز کردن مبدل اصلی یا اولیه دستگاه بتوانیم فین های آن را مشاهده کنیم. سپس روی برنر را پوشانده و مبدل اصلی را با فرچه پاک کنیم. البته باید توجه  داشته باشیم اسیدشویی طول عمر دستگاه را کم می کند و باعث خوردگی و سوراخ شدن لایه های مبدلی که از جنس مس است را می شود. در مرحله بعدی به دلیل اینکه گرد و خاک ها می تواند باعث بروز اختلال در عملکرد آن شود، برد آن را مشاهده کرده تا خاک نگرفته باشد.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم  می توانید دودکش پکیج دیواری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مسیر آن مسدود نشده باشد تا با برگشت گازco2 اتفاق ناگواری صورت نگیرد. یکی دیگر از مراحلی که در سرویس ، باید به آن توجه کرد تمیز کردن مشعل آن است که برای این کار می توانید از یک مکنده کمک بگیرید.

مرحله پنجم

در مرحله پنجم برای تمیز کردن فن دستگاه ابتدا فن را به طور کامل باز کرده و آن را با آب یا اسپری مخصوص شستشو دهید. اگر فن سیستم گرمایشی نیاز به روغن کاری داشته باشد، روغن یاتاقان کولر یا روغن چرخ خیاطی برای این کار مناسب است. فراموش نکنید که این روغن را در حین چرخاندن پره های فن داخل یاتاقان ها بریزید تا به خوبی روغن کاری شوند. در مرحله بعد، می توانید از اسپری برای تمیز کردن داخل ونتوری استفاده کنید. لازم به ذکر است از تمیز بودن پمپ نیز باید اطمینان حاصل کنیم. در ادامه با کشیدن سمباده  بر روی الکترود و جرقه زن و پاک کردن آن با یک دستمال مرطوب می توانیم جرقه زن را تمیز کنیم

مرحله ششم

در مرحله ششم پس از باز کردن شیر پرکن دستگاه و تنظیم  فشار داخل مدار روی ۱ الی ۵/۱ همه اتصالات را بررسی کرده تا جایی نشتی نداشته باشد. پس از بررسی کامل نشتی دستگاه را روشن کرده و آن را روی حداکثر گرما قرار دهید

سپس برای هواگیری  به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های سرویس دستگاه، باید ورودی آب را باز کنید تا آب وارد شوفاژ شود. وقتی تمام این آب رد شد باید دریچه خروجی آخرین شوفاژ را باز کنید تا مقداری از آب خارج شود و پس از اتمام هوای پکیج باید دریچه خروجی را ببندید. البته برای اینکه آب محیط اطراف را خیس نکند باید پس از تخلیه هوا شیر خروجی را ببندید. در نهایت اگر شعله نیاز به اصلاح دارد، این کار را انجام دهید.

مقایسه هزینه سرویس دوره ای و سرویس کامل

با توجه به نوسان بازار و  گم بودن قیمت سرویس  پکیج باعث شده افراد سودجو هر مبلغی که تمایل دارند برای سرویس  از مشتری کرده  و این یکی از مهمترین دغدغه های مصرف کننده به شمار می آید انجام سرویس دوره ای برای محافظت و سالم نگه داشتن هر یک از قطعات آن مهم می باشد و این کار برای افزایش راندمان و عمر مفید دستگاه انجام می شود این را باید یادآور شد محاسبه هزینه پرداختی به صورت تقریبی انجام میشود زیرا هزینه پرداختی برای انجام سرویس دستگاه با توجه به نوع روش سرویس متفاوت است و هزینه پرداختی برای سرویس دوره ای با سرویس کامل یکسان نیست. هزینه سرویس کامل بسیار بیشتر از سرویس دوره ای می باشد به این دلیل که در سرویس کامل تمام قطعات  مورد بررسی قرار می گیرد.

درپایان خاطر نشان می شویم با توجه به اینکه راه اندازی این سرویس آسان می باشد اما از آنجایی که این کار تخصصی است و به مهارت بالایی نیاز دارد بهتر است از افراد متخصص و با تجربه و دانش بسیار بالا در این زمینه برای راه اندازی یا سرویس سیستم خود استفاده نمایید.