شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی
شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
شرکت تاسیسات ، تعمیرات و خدمات مردانی
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی

بهترین مکان برای نصب پکیج

مقدمه

یکی از سیستم های گرمایشی ساختمان ها پکیج می باشد که امروزه در میان عموم مردم محبوبیت پیدا کرده است. بعد از اینکه پکیج را خریداری نمایید لازم است تا به نصب ان در محیطی مناسب فکر کنید. اولین مرحله ای که برای نصب پکیج با ان موجه خواهید شد پیدا کردن بهترین مکان برای نصب پکیج می باشد. با توجه به محبوبیت سیستم گرمایشی پکیج قصد داریم تا در این مطلب شما را با بهترین مکان جهت نصب پکیج اشنا سازیم. اگر این مطلب را به صورت کامل مطالعه نمایید با مکان های مناسب نصب انواع پکیج دیواری و زمینی اشنا خواهید شد. امروزه این سیستم های گرمایشی یعنی پکیج ها جایگزین سیستم های گرمایشی قدیمی شده است بنابراین بسیار حائز اهمیت می باشد که با مکان مناسب برای نصب این سیستم گرمایشی اشنا شوید. پس در این مقاله مکان مناسب برای نصب این سیستم گرمایشی را شرح خواهیم داد.

جهت مشاوره رایگان و اعزام نیرو شرق و شمال شرقی تهران بر روی شماره کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱

بهترین مکان برای نصب پکیج

نوعی از سیستم های گرمایشی موجود در بازار پکیج ها می باشند که دو وظیفه بسیار مهم دارند. موتور خانه ان وظیفه گرمایشی شوفاژ و محیط را عهده دار می شود. اب گرمکن ان نیز جهت تامین اب گرم مصرفی می باشد. امروز در بازار برندها و مدل های مختلف پکیج ها را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد دارید که این سیستم گرمایشی را خریداری نمایید لازم است مدل انتخابی شما متناسب با محیط و مکان در نظر گرفته برای نصب پکیج باشد. اگر تمامی این موارد را در انتخاب مدل پکیج خود در نظر بگیرید این گونه می توانید به بهترین شکل ممکن از ان استفاده نمایید. از بهترین مکان برای نصب پکیج اشپزخانه یا تراس را می توان نام برد. این دو از مکان های بسیار مناسب جهت نصب این سیستم گرمایشی می باشند. اگر بعد از خرید پکیج محیط مناسبی را برای نصب ان انتخاب نمایید بهترین استفاده را از ان خواهید کرد اما اگر جای ان مناسب نباشد در اینده با مشکلاتی مواجه خواهید شد. از جمله مکان های مناسب نیز می توان اشپزخانه، تراس، زیر پله، سرویس بهداشتی و …. را نام برد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با مشخصات کامل یک محیط و مکان مناسب برای نصب پکیج اشنا کنیم.

یافتن بهترین مکان جهت نصب سیستم گرمایشی پکیج دیواری یا زمینی

مشخصات مکان نصب پکیج

در قسمت قبلی به صورت مختصر تعدادی از مکان های مناسب برای نصب پکیج را معرفی کردیم حال لازم است تا با مشخصات و استانداردهای این مکان ها اشنا شوید. محل نصب این سیستم گرمایشی باید حدودا یک الی دو سانتی متر با زمین فاصله داشته باشد. بهتر است که مکانی که برای نصب پکیج انتخاب میکنیئد یک مکان بسته در نظر گرفته شود و از انتخاب مکانهای باز مثل حیاط یا بالکن اجتناب نمایید. بهتر است محیطی را برای نصب پکیج انتخاب کنید که به راحتی جهت تعمیر یا سرویس سیستم گرمایشی بتوان به ان دسترسی داشت. اگر داخل کابینت را برای نصب پکیج در نظر گرفته باشید لازم است که فاصله استاندارد ده سانتی متری را با دیوارهای ان رعایت کنید. همچنین بهتر است که پکیج خود را در نزدیکی یکی از انشعابات لوله های گاز نصب کنید تا دیگر لازم نباشد که لوله کشی رو کار برای سوخت رسانی به پکیج انجام دهید. یکی از موارد قابل توجه در نصب پکیج ها دود کش مجزای ان می باشد. پس تا اینجا با مطالعه موارد ذکر شده در می یابیم که اشپزخانه یکی از مکان های بسیار مناسب برای نصب پکیج می باشد. سرویس بهداشتی راه پله و انباری نیز از جمله سایر مکان های مناسب برای نصب پکیج می باشند. همچنین محیط انتخابی شما باید به گونه ای باشد که لوله کشی شوفاژها به راحتی انجام شود. در این قسمت با مشخصات و استاندارهای بهترین مکان جهت نصب پکیج اشنا شدید. حال در ادامه ی مطلب قصد داریم تا مکان هایی را که نصب سیستم گرمایشی پکیج در ان ها ممنوع است را بریتان ذکر کنیم.

مکان هایی که نصب پکیج در ان ها ممنوع می باشد

برای اشنایی با مکان هایی که نصب پکیج در ان ها ممنوع می باشد ادامه مطلب را مطالعه نمایید. به صورت کلی میتوان ذکر کرد که در ساختمان هایی که متراژ ان ها کمتر از ۶۰ متر باشد نصب پکیج ممنوع می باشد. دلیل ممنوعیت نصب پکیج در این ساختمان ها به این علت می باشد که در صورتی که گاز به درستی نسوزد خروج گاز مونو اکسید کربن به درستی اتفاق نمیفتد و نتیجه ان گاز گرفتگی خواهد بود. از دیگر مشکلات نصب پکیج در این ساختمان ها کمبود اکسیژن است زیرا احتراق این سیستم گرمایشی با اکسیژن بوده و این اکسیژن را از محیط دریافت می کند. از دیگر مکان هایی که نصب پکیج در ان ها ممنوع اعلام شده است محیط های بازی همچون بالکن، حیاط و … می باشد. اگر ناچار به نصب پکیج در محیط های باز هستید لازم است که کابینتی را در اطراف ان تعبیه نمایید تا پکیج را در مقابل وزش باد، اب و ….. مقاوم سازد. اگر مکان انتخابی شما جهت نصب پکیج حمام یا زیرزمین است باید بدانید که این مکان ها جهت نصب پکیج بسیار خطرناک می باشند. دلیل ان هم مرطوب بودن این مکان ها است که خطر گاز گرفتگی را به شدت افزایش خواهد داد. در محیطی که کاملا بسته باشد نیز نباید پکیج ها را نصب کرد زیرا در این صورت اجازه ورود اکسیژن وجود ندارد و این موضوع سبب اسیب به افراد خواهد شد. بهتر است که مکان نصب پکیج در کنار سیستم های سرمایشی یا گرمایشی قرار نداشته باشد زیرا نزدیکی به این موارد سبب اختلال در عملکرد پکیج خواهد شد. در این قسمت سعی نمودیم تا با ذکر مکان های مناسب و مکان های نا مناسب جهت نصب پکیج اطلاعات مفیدی را از بهترین مکان برای نصب پکیج در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین علت نا مناسب و ممنوع بودن هر یک از مکان ها را نیز به اختصار توضیح دادیم.

نصب پکیج در تراس

همان گونه که ذکر کردیم نصب پکیج در ساختمان هایی که متراژ ان ها کمتر از ۶۰ متر باشد ممنوع است. اما با رعایت مواردی می توان در این ساختمان ها نیز به نصب پکیج پرداخت. نصب پکیج در تراس مناسب ترین مکان برای نصب سیستم گرمایشی در این ساختمان ها می باشد. زیرا در صورت متراژ کم با نصب پکیج در یک محیط باز می توان از گاز گرفتگی جلوگیری کرد. البته نصب پکیج در تراس یا بالکن دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه قصد داریم معایب نصب پکیج در تراس را بازگو کنیم. از انجایی که تراس یک مکان باز می باشد امکان دارد که با وزش باد پکیج خاموش شود. یا اینکه به دلیل باز بودن این محیط افتاب مدت طولانی به پکیج می تابد و سبب گرمایش بیش از حد پکیج می شود این گونه فشار زیادی به این سیستم گرمایشی وارد خواهد شد. از دیگر معایب نصب پکیج در تراس می توان به احتمال یخ زدگی ان در فصل زمستان اشاره کرد. که در صورت یخ زدگی پکیج باید هزینه های زیادی را جهت تعمیر ان متحمل شد. اما با وجود تمامی این معایب شما قادر خواهید بود که پکیج خود را در تراس نصب نمایید با این شرط که محفظه ای برای ان در نظر بگیرید که احتمال حوادث ذکر شده را کاهش دهد یا از بین ببرد.

بررسی مکان مناسب نصب پکیج و اینکه چه مکان هایی برای نصب انواع پکیج نا مناسب و ممنوع می باشد

نصب پکیج در اشپزخانه

یکی از بهترین مکان های موجود برای نصب انواع پکیج های دیواری و زمینی اشپزخانه می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که اشپزخانه را به یکی از مناسب ترین مکان ها جهت نصب پکیج تبدیل می کند. یکی از این موارد امکان دسترسی اسان به پکیج جهت تعمیر یا سرویس ان می باشد. در این مکان یخ زدگی در پکیج اتفاق نخواهد افتاد. امکان دسترسی به انشعابات و لوله کشی ها به راحتی فراهم می شود. از انجایی که سیستم گرمایشی در معرض دید قرار می گیرد به راحتی می توان خطا و خرابی دستگاه را تشخیص داد. همچنین اگر پکیج را در درون یکی از کابینت های موجود در اشپزخانه نصب نمایید سر و صدای ناشی از ان به میزان قابل توجه ای کاهش خواهد یافت. تنها عیبی که نصب پکیج در اشپزخانه خواهد داشت اشغال کردن فضای اشپزخانه می باشد. اما با توجه با مزیت های نصب پکیج در این مکان می توان این عیب را نادیده گرفت و پکیج را در مناسب ترین مکان نصب نمود.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل شما را با بهترین مکان برای نصب پکیج اشنا کنیم. از این رو ابتدا تعدادی از مکان های مناسب را نام بردیم. همچنین برای اینکه دقیق تر با این مکانها اشنا شوید به مکان۲های نا مناسبی هم که نصب پکیج در انها ممنوع می باشد اشاره کردیم. همچنین دلیل ممنوعیت نصب پکیج در این نواحی را نیز شرح دادیم تا کسانی که قصد خرید پکیج را دارند به طور کلی با مکان مناسب برای نصب ان اشنا باشند. در صورتی که مکان مناسبی را برای نصب این سیستم گرمایشی انتخاب نمایید به راحتی می توانید به تعمیر یا سرویس کردن ان بپردازید. با توجه به محبوبیتی که این سیستم گرمایشی امروزه در بازار پیدا کرده است کسب اطلاعات لازم درباره ی بهترین و مناسب ترین مکان نصب این سیستم گرمایشی می تواند بسیار مفید باشد و از خطرات احتمالی نیز پیشگیری کند.