شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی
شماره های تماس
۲۲۹۶۰۷۰۰/۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵/۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
شرکت تاسیسات ، تعمیرات و خدمات مردانی
تهران ، پاسداران ، میدان هروی ، ضلع جنوبی ، خیابان پناهی نیا ، پلاک 161 ، تاسیسات مردانی

تعمیر و سرویس کولر آبی هروی

با شروع فصل گرما و استفاده از کولرها، میزان تقاضای تعمیر و سرویس کولر آبی هروی بسیار افزایش می یابد. در واقع کولرهای آبی هم مانند کولرهای گازی بعد از مدتی به سرویس و رسیدگی احتیاج دارند و نباید نسبت به این امر بی تفاوت باشید.

تعمیر و سرویس کولر آبی نیز باید حتماً توسط سرویس کارهای باتجربه انجام شود تا مشکلات بیشتری رخ ندهد و همچنین طول عمر کولر کاهش نیابد. توجه داشته باشید سرویس و تعمیر تمام کولرهای آبی به یک صورت نبوده و ممکن است برای هر کدام مشکلات مختلفی به وجود بیاید. پس اگر شما هم دوست دارید اطلاعات جامع تری در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب همراه ما بمانید.

جهت مشاوره رایگان و اعزام نیرو شرق و شمال شرقی تهران بر روی شماره کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱

رایج ترین مشکلات کولر آبی

خرابی کولر آبی جزو مشکلات متداولی بوده که امروزه خیلی ها به آن دچار می شوند. کولرهای آبی معمولا به  علت کارکرد مداوم در فصل های گرم سال، دچار عیب های مختلفی می شوند و این مشکلات در اغلب مواقع کیفیت و کارکرد کولر را بسیار کاهش می دهند. به  همین دلیل هم شما باید پیش  از هر اقدامی، به خوبی رایج ترین مشکلات آن را بشناسید تا بتوانید اقدامات ضروری را به شکل بهتری انجام دهید. به  همین دلیل هم در ادامه این بخش ما به بررسی رایج ترین مشکلات کولر آبی پرداخته ایم.

 • روشن نشدن کولر

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می تواند برای کولرهای آبی به وجود بیاید، روشن نشدن آن است. این مشکل دلایل مختلفی دارد که از جمله مهم ترین موارد می توان قطع بودن فیوز و نرسیدن برق به ترمینال را نام برد. جهت اطمینان از قطع نبودن فیوز باید این مسئله را با استفاده از فازمتر بررسی کنید. در صورت خراب بودن فیوزها، نیاز است در اسرع وقت اقدام به تعویض آن کنید.

شما می توانید در چنین شرایطی خیلی راحت از خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی هروی نیز بهره بگیرید. دقت داشته باشید اگر فیوز کولر سالم باشد اما به ترمینال آن برق نرسد، یعنی سیم  کشی محل تا رسیدن به فینال با قطعی مواجه شده و برای رفع مشکل، لازم است تمام سیم کشی ها تعویض شوند.

 • خرابی پمپ آب

گاهی اوقات دلیل درست کار نکردن کولرهای آبی، می تواند وجود اختلال در کارکرد پمپ کولر یا قطع بودن آن باشد. جهت مطمئن شدن از این که پمپ آب کولر به درستی کار می کند، باید آن را جداگانه از موتور امتحان کنید و اگر خرابی تشخیص داده شد، پمپ را عوض کنید. 

 • گرم بودن باد کولر

گرم بودن باد کولر نمونه ای دیگر از مشکلات رایج کولر آبی بوده که در اکثر مواقع به  علت فشار آب کم و رسوب گرفتگی شناور رخ می دهد. در چنین شرایطی برای رفع رسوب گرفتگی، می توانید از سرکه کمک بگیرید و به  راحتی رسوب ها را از بین ببرید.

اگر هم مشکل خنک نبودن باد، کم بودن فشار آب باشد برای رفع آن نیاز است لوله ها و پمپ آب را بررسی کنید تا آب به  خوبی در کولر پخش شود. در صورت آسیب دیدگی شلنگ ها یا پمپ آب، سریعاً آن ها را تعویض یا تعمیر کنید. 

شل بودن و سفت بودن زیادی تسمه پروانه نیز نقش مهمی در گرم بودن باد کولر دارد. جهت آگاهی دقیق تر از سالم بودن تسمه، می توانید هنگام خاموش بودن کولر به  راحتی با استفاده از دست، تسمه ها را فشار دهید و مطمئن شوید آن ها خیلی سفت و یا خیلی شل نیستند.

به  طور معمول تسمه پروانه هنگام فشار دادن با دست، باید حدود یک  بند انگشت داخل برود. در غیر این صورت تسمه سالم و استاندارد نیست و لازم است اقدام به تعمیر و سرویس کولر آبی هروی کنید.

سالم نبودن موتور، خرابی برزنت، کیفیت پایین پوشال ها، نیم سوز بودن کولر، وجود ایراد در سیم پیچی و کم آبی، از دیگر عواملی هستند که نقش مؤثری در گرم بودن باد کولر آبی دارند. اگر پیدا کردن دلیل این مشکل برای تان دشوار است، می توانید به سادگی از متخصصین تأسیسات مردانی کمک بگیرید و در سریع  ترین زمان ممکن ایرادات موجود را برطرف کنید.

 • کار کردن کولر فقط در دور کند یا تند

اغلب کولرهای آبی از موتورهای ۲ سرعته برخوردار هستند و از این طریق هم می توانید آن را بر روی دور کند یا دور تند تنظیم کنید. در برخی مواقع علت احتیاج داشتن به تعمیر و سرویس کولر آبی این بوده که سوئیچ داخل موتور که جهت راه  اندازی دور کند یا در طول در نظر گرفته شده، آسیب  دیده باشد و به  طور صحیح عمل نکند.

در چنین شرایطی نیاز است ابتدا موتور کولر آبی را باز کنید و سپس اقدام به تعویض سوئیچ نمایید. از دیگر دلایل این مشکل نیز می توان نیم سوز شدن موتور را هم نام برد که در چنین شرایطی باید برای تعویض سیم پیچی مجدد، موتور را باز کنید. در صورتی هم که کلید تبدیل آسیب  دیده باشد می توانید کنتاکت های داخل آن را جوش بزنید.

 • تولید صدای بیش از حد کولر

کولرهای آبی زمانی  که در سطحی صاف قرار نگیرند یا این  که جای شان تراز نباشد، ممکن است صداهای آزار دهنده ای را از خود تولید کنند. در چنین شرایطی لازم است حتماً جای صافی را برای قرار دادن کولر در نظر بگیرید و آن را به  گونه ای تنظیم کنید که ثابت بماند.

از دیگر مواردی که در تولید صدای زیاد کولر آبی نقش دارند، می توان پارگی تسمه، شل بودن پولی ها، تاب برداشتن میله، تاب برداشتن پروانه و گشاد شدن یاتاق را نام برد. شما می توانید در چنین شرایطی تعمیر و سرویس کولر آبی خود را به دست شرکت تأسیسات مردانی بسپارید و شاهد نتایج بسیار عالی باشید.

 • آب رفتن بیش از اندازه از کولر

دلیل این مشکل می تواند گیر داشتن شناور، وجود رسوبات، تنظیم نبودن یا متعادل نبودن شناور، محکم نبودن محل اتصال شلنگ ها به شناور و همچنین خرابی شناور باشد که تشخیص آن در اکثر اوقات راحت بوده و تمام تعمیرکاران می توانند به سادگی مشکل موجود را برطرف نمایند.

 • کم بودن باد کولر

به طور معمول عوامل زیادی در کم بودن باد کولر نقش دارند که از جمله مهم  ترین آن ها می توان سفت بودن تسمه، شل بودن تسمه، سوختن موتور، نداشتن توان کافی جهت تولید باد و پیچ  و خم بیش  از حد در مسیر کانال کولر را نام برد. همچنین ناگفته نماند که عملکرد نامناسب و غیر استاندارد توربین نیز در کم بودن باد کولر آبی نقش بسزایی دارد.

بنابراین اگر زمانی متوجه شدید که باد کولر آبی تان از حد نرمال کم تر است، توصیه می کنیم در صورت داشتن تخصص، مواردی که نام  برده شد را با دقت بررسی کنید و سپس اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه آسیب دیده نمایید.

 • لرزش بیش از اندازه کولر

لرزش زیاد نیز می تواند به  علت هم  راستا نبودن تسمه و پولی رخ دهد. تسمه و پولی باید حتماً توسط تعمیرکاران حرفه ای هم  راستا شوند تا هیچ  گونه لرزشی باقی نماند و کولر بتواند بدون مشکل کار کند. در بعضی مواقع لرزش می تواند به  علت تعادل نداشتن کولر نیز به وجود بیاید که در این صورت لازم است پایه های کولر را تنظیم کنید

چه زمانی باید نسبت به سرویس کولر آبی اقدام کرد؟

به  طور کلی شما می توانید هر زمانی  که خواستید نسبت  به سرویس کولرهای آبی اقدام نمایید اما بهتر است بدانید که بهترین زمان برای این اقدام، اوایل بهار بوده زیرا در این موقع گرمای خیلی زیادی احساس نمی شود و سرویس کولر بهتر صورت می گیرد.

البته دقت داشته باشید که سرویس کولرهای آبی نباید فقط در این زمان انجام شود و شما برای این  که مشکلات موجود را سریع تر برطرف کنید لازم است حداقل ماهی ۱ بار، وضعیت کولر آبی خود را بررسی نمایید.

مهم ترین نکات جهت سرویس کولر آبی

تعمیر و سرویس کولرهای آبی، دو موضوع جدا از هم هستند که باید به خوبی تفاوت های آن ها را بشناسید تا بتوانید بهتر کارهای لازم را انجام دهید. در سرویس کولرهای آبی معمولا تعویض پوشال، روغن کاری و بررسی عملکرد قطعات مختلف انجام می شود. اگر هر کدام از قطعات کولر دارای عیب و ایرادی باشند، به مرحله تعمیر وارد خواهید شد.    

برای تعویض یا تعمیر قطعات مختلف کولر آبی باید حتما از اشخاص ماهر در این حوزه کمک بگیرید و بدون اطلاعات کافی دست به کاری نزنید تا دچار ضرر نشوید. برای خرید قطعات مختلف نیز حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و کالاهای استانداردی تهیه کنید تا دوباره مجبور به خرید نشوید.

 • هر زمانی احساس کردید کولر آبی تان به سرویس نیاز دارد، سراغ مجموعه های باسابقه همچون تأسیسات مردانی بروید و این کار را دست هر کسی نسپارید. بعد از سرویس کولر هم به توصیه های تعمیرکار، دقت کافی داشته باشید.

  کلام آخر

  اگر ساکن هروی هستید یا محل زندگی تان به این منطقه نزدیک است، توصیه می کنیم از خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی هروی بهره بگیرید تا آسیب های زیادتری به دستگاه تان وارد نشود و از این طریق مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نشوید. برای دریافت خدماتی کامل و بدون نقص نیز می توانید به سادگی با تیم کاربلد شرکت تأسیسات مردانی در ارتباط باشید.