تعمیر و سرویس کولر آبی, کولر

صفر تا صد سرویس کولر

همه ی ما می دانیم که در فصل تابستان جو کلی کشور ما رو به گرم شدن می گذارد. در این فصل بیشتر افراد برای این که بتوانند دمای هوا را کاهش دهند، از سیستم های تهویه ی مطبوعی به نام کولر استفاده می کنند. این سیستم ها به دلیل این که از اجزای گوناگونی تشکیل شده اند و هر یک از این اجزا در طول زمان عمر مفید مخصوص خود را دارند، باید پس از هر دوره ی مصرف سرویس شوند.

شاید بپرسید که سرویس کولر به چه معناست؟

باید بگوییم که سرویس کولر بدین معناست که فرد کولر خود را بررسی کند و پیش از استفاده  ی مجدد از آن، به تعمیر آن بپردازد. این کار برای این منظور انجام می شود که هزینه های ناشی از تعمیرات کولر کاهش پیدا کند و عمر این دستگاه ها افزایش پیدا کند .

ما در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با نحوه ی سرویس کولر گازی آشنا کنیم.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از کولر گازی در منزل یا محیط کار خود استفاده می کنید، حتما باید بدانید که  این دستگاه  ها در تایم های ویژه ای سرویس می شوند.به طور کلی زمان سرویس کولر گازی به دو دسته ی سرویس تابستانه و سرویس زمستانه تقسیم می شود. شما عزیزان باید بدانید که هم قبل از استفاده کردن از کولر گازی و هم بعد از آن باید کولر را راه اندازی مجدد کنید. علاوه بر این، در هر زمانی که مشاهده کردید کولر گازی تان به خوبی کار نمی کند و به عبارتی در کار کردن لنگ می زند، باید سریعاً نسبت به سرویس کردن این کولر اقدام کنید.

باید بدانید که اگر شما کولر گازی را به موقع و در زمان مخصوص خود سرویس نمایید، می توانید عمر دستگاه خود را تا حد زیادی بالا ببرید  و هزینه ی تعمیرات کولر گازی را کاهش دهید.

چگونگی سرویس واحد اخلی کولر گازی:

برای این که بتوانید به خوبی قسمت داخلی و واحدهای داخلی کولر گازی را تمیز کرده و سرویس نمایید، باید در ابتدا فیلترهای مربوط به جلوگیری از ورود گرد و غبار به این کولرها را بررسی کنید.

باید بدانید که به هر میزان که گرد و غبار موجود بر روی این فیلتر افزایش پیدا کند، عملکرد کولرگازی نیز دشوارتر شده و آسیب رسیدن به اجزای مختلف آن افزایش پیدا می کند.

بیشتر تولید کنندگان کولرهای گازی به مصرف کنندگان پیشنهاد می کنند که فیلتر کولر گازی را هر هفته چک کنند چرا که این کار باعث افزایش طول عمر کولرهای گازی می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم فیلتر گرد و غبار کولر گازی خود را به بهترین نحو و در کوتاه ترین زمان ممکن سرویس کنیم.

باید بگوییم که این فیلترها به راحتی تمیز می شود. شما می توانید این واحد بیرونی را از دستگاه کولر گازی خارج کرده و آن را با یک فرچه ی مناسب و یا یک جارو برقی تمیز نمایید.توجه کنید که گاهی اوقات این فیلترها نیاز به شستشو دارند. هیچ اشکالی ندارد که شما  این فیلترها را بشویید فقط باید دقت کنید که این وسیله را به خوبی خشک کنید و سپس آن را درون کولر گازی قرار دهید.

علاوه بر این، قسمت های داخلی کولر گازی به گونه ای است که شما عزیزان می توانید با تیغه ها و وسیله های تیز نیز آن را تمیز کنید.توجه کنید که قبل از تمیز کردن واحد داخلی کولر گازی و سرویس آن، از خاموش بودن این کولر اطمینان حاصل کرده باشید.

نحوه ی تمیز کردن قسمت بیرونی کولر گازی:

قسمت دیگری که در سرویس کولر گازی باید به خوبی تمیز شود، قسمت بیرونی این دستگاه است. در ابتدا باید توجه کنید که کمپرسور بیرونی کولر گازی را در محیطی که گل و گیاه در آن رشد کرده اند، قرار ندهید. پس از آن باید هر گونه خاک و گرد و غبار را از روی این کمپرسور پاکسازی نمایید.

 شما برای تمیز کردن این قسمت از کولر گازی نمی توانید خودتان به تنهایی اقدام  کنید چرا که ممکن است آسیب هایی جدی را به قسمت های مختلف این دستگاه برسانید. بنابراین بهتر است این کار را به متخصصان سایت تأسیسات مردانی بسپارید تا این متخصصان در کوتاه ترین زمان ممکن کمپرسور کولر گازی شما را سرویس کنند.

سرویس کولر گازی به خصوص قسمت بیرونی آن باید به صورت گام به گام و مرحله به مرحله انجام شود . تکنسین هایی که برای این کار انتخاب می شوند، باید برای سرویس کولر گازی از سطح آن شروع کنند و پس از چک کردن ترموستات کولر گازی، به قسمت های داخلی آن برسند.

لازم به ذکر است که برخی از صاحب نظران معتقدند کولر های گازی باید در هر سال یکبار سرویس شوند اما برخی دیگر معتقدند که سرویس کولر گازی باید هر چند ماه یکبار انجام شود. به هر حال ما می گوییم که بهتر است شما سرویس کولر گازی خود را یکبار در تابستان و یکبار هم در زمستان انجام دید.

بی شک این کار فقط از عهده ی متخصصانی بر می آید که در زمینه ی سرویس قسمت های بیرونی کولر گازی تبحر دارند. ما برای سرویس و یا حتی تعمیر کولر گازی  به شما متخصصان سایت تاسیسات مردانی را پیشنهاد می کنیم که در زمینه سرویس کولرهای گازی تبحر زیادی دارند و تجربه بالایی را نیز در این راستا کسب کرده اند.

در ادامه با ما مراه باشید تا با اصلی ترین مراحلی که در تعمیر و سرویس کولر گازی نقش دارند، آشنا شوید.

مراحل سرویس کردن کولر گازی

محافظت و نگهداری از کولرهای گازی یکی از مسائلی است که امروزه اهمیت بالایی دارد.

 اگر سرویس و  نصب کولر گازی شما به موقع انجام نشود، علاوه بر این که این کولر نمی تواند به خوبی عملیات خنک کردن را انجام دهد، برق زیادی را نیز مصرف می کند و این موضوع می تواند هزینه های ناشی از مصرف برق را تا حد زیادی افزایش دهد.

به هر حال ما می خواهیم در ادامه مراحل مختلف سرویس کولر گازی را برای شما عزیزان تشریح کنیم:

  • در ابتدا باید توجه داشته باشید که سرویس کاری که انتخاب می کنید، با تمام نکات ایمنی موجود در این زمینه آشنا باشد. این فرد در ابتدا از شما می خواهد که  جریان الکتریکی متصل به اسپلیت برق را قطع کنید چرا که قطع نشدن این جریان  ارتباط مستقیمی با رسیدن آسیب های جدی به بدن دارد.
  • در مرحله ی بعد، سرویس کار شما باید به تمیز کردن کندانسور بپردازد. کندانسور به جزئی از کولر گازی گفته می شود که در بیرون ساختمان این دستگاه تعبیه شده است.

این قسمت از کولر گازی باید همیش تمیز باشد. بنابراین سرویس کردن کندانسور از اهمیت بالایی برخوردار است.

زمانی که شما کندانسور را سرویس کنید، عملکرد سیستم تبرید کولر گازی را نیز بهبود بخشیده اید.

سرویس کاری که در زمینه ی سرویس کردن کولر گازی از مهارت بالایی برخوردار باشد، می داند که در این راستا باید با استفاده از یک شلنگ اب، تمامی آشغال ها و رسوباتی که در فن کندانسور موجود هستند را بیرون ریخته و این فن را تمیز کنند.

 لازم به ذکر است که فن کندانسور در کولر گازی سبب می شود که عملکرد خنک کاری سریع تر انجام گیرد. حال اگر این فن سرویس نشود و عیب پیدا کند، ممکن است دمای داخلی و بیرونی کولر گازی را افزایش دهد و همین موضوع سبب می شود که  کولر گازی شما در نهایت خراب شود و هزینه ی تعمیر زیادی را برای شما بتراشد.

سرویس کار کولر گازی شما حین تمیز کردن و سرویس کردن کندانسور باید دقت داشته باشد که آب به قسمت های مختلف این جزء برخورد نکند.

مسلما زمانی که آب یا اجزای حساس این جزء برخورد داشته باشد، نه تنها عملکرد کولر را بهبود نمی بخشد بلکه می تواند سبب خراب شدن این قسمت از کولر گازی شود.

  • ●        مرحله ی دیگر سرویس کولر گازی این است که کویل ها و قسمت های دیگر کولر گازی از گرد و غبار و رسوبات سنگی خالص شوند.

در این مرحله سرویس کار باید بداند که در ابتدا کویل ها را تمیز نماید و سپس به سراغ اجزای دیگر کولر گازی برود.

مسلماً تمیز کردن کویل می تواند در بهبود عملکرد کولر گازی و سریعتر شدن روند سرویس کاری نقش مؤثری را ایفا کند.

  • پس از این که این مراحل توسط سرویس کار گولر گازی طی شد، نوبت به سرویس کردن کپسول های گاز اسپلیت می رسد.

سرویس کار باید در این مرحله میزان فشار گاز وارده به حد متعادلی برساند چرا که میزان فشار گاز بسیار بالا یا بسیار پایین می تواند عملکرد فن کندانسور را کُند کند و در نهایت سبب شود که موتور کولر گازی بسوزد.

  • در مرحله ی پایانی نیز برای این که سرویس کار از عملکرد بهینه ی کولر گازی اطمینان پیدا کند، باید لوله های متصل به اسپلیت را چک کند تا ببیند که آیا این لوله ها نشتی دارند یا خیر؟

در صورت نشت دادن لوله های گاز کولر گازی، باید سرویس کار ادامه به تعویض آن ها نماید. علاوه بر این، در این مرحله باید میزان حرارت و میزان سرمایش کولر گازی به حد متعادلی برسد.

حال که با مراحل سرویس کردن کولر گازی آشنا شدید، بهتر است دل مورد خدمات سایت ما بیشتر بدانید. با ما در ادامه همراه باشید.

سرویس کولر با کمک متخصصان تأسیسات مردانی

همان طور ک در مطالب فوق گفتیم، سایت تأسیسات مردانی یکی از سایت های معتبر در زمینه ی انواع خدمات مربوط به کولر گازی شناخته شده است.اگر شما نیز برای سرویس کولر گازی خود نیاز به سرویس کاری متخصص دارید اما هیچ کسی را با ویژگی ها و مهارت های کافی در سرویس کولر گازی پیدا نمی کنید، ما به شما سایت تأسیسات مردانی را معرفی می کنیم.

باید بگوییم که این سایت به دلیل این که با قیمت متعارف و مقرون به صرفه ای دست به سرویس کولر گازی شما می زند، توانسته است رضایت مشتریان خود را به خوبی جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.