تعمیر و سرویس کولر آبی, کولر

علت جیرجیر کردن کولر و رفع آن

با رسیدن تابستان و روشن کردن کولرهای آبی، آخرین چیزی که می خواهید این است که صدای کولر خود را آهسته تر بشنوید. ممکن است صداهای مختلفی وجود داشته باشد که کولر می تواند ایجاد کند و چند دلیل وجود دارد که کولر شما این صداها را ایجاد می کند. از جمله صداها می توان به صدای جیر جیر آن اشاره کرد. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با علت جیرجیر کردن کولر و تعمیر کولر آبی لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید.

نکات قابل توجه در بررسی علت جیرجیر کردن کولر و رفع آن

در حین تعمیر کولر آبی خود ممکن است با موارد زیر رو به رو شوید:

اگر کولر آبی شما صدای جیر جیر می دهد، ممکن است علت ایجاد مشکل یک فن در حال مالش کویل، یاتاقان های خشک یا یک تسمه باشد که باید آن را تعویض کنید. صدای جیر جیر کمترین نگرانی از صداهایی است که کولر می تواند ایجاد کند. بگذارید کولر کمی کار کند و ببینید که آیا صدا کاهش می یابد یا خیر. اگر نویز کمتر نشد، وقت آن است که با یکی از متخصصان تماس بگیرید تا مشکل را حل کند.

اگر کولر شما جیغ می کشد، دلایل آن همان صدای جیر جیر است اما معمولاً در وضعیت بدتری قرار دارد. اگر صدای جیغ می زند، ممکن است کمپرسور یا فن شما خاموش شود. باید دستگاه را خاموش کنید و در اسرع وقت یک فناوری یا سیستم مجهزتر دریافت کنید تا مشکل را بدتر و گرانتر نکنید.

اگر صدای خرخر می شنوید، ممکن است به معنای خاموش شدن کمپرسور باشد، بنابراین دستگاه را خاموش کنید و با تکنسین گرمایشی تماس بگیرید تا قبل از بدتر شدن آن، آن را برطرف کند.

وقتی صدای تق تق می شنوید، با کارشناسان این حوزه تماس بگیرید تا دستگاه را بررسی کرده و قبل از اینکه مشکل بدتری پیش بیاید، مشکل را برطرف کنند.

جهت مشاوره رایگان و اعزام نیرو شرق و شمال شرقی تهران بر روی شماره کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱

اگر دستگاه در حال ضربه زدن باشد، معمولاً از همه صداها بدتر است. کمپرسور ممکن است فرسوده یا خراب شده باشد. فشار مبرد ممکن است خیلی زیاد یا کم باشد.

در حین تعمیر کولر آبی اگر صداهای حباب را می شنوید، ممکن است یک خط میعانات مسدود شده داشته باشید. می توانید با متخصصن این حوزه تماس بگیرید تا سیستم شما را بررسی و خط میعانات را تمیز و بررسی کنند تا مشکل برطرف شود.

همچنین ممکن است صدایی از انقباض و انبساط مجرا بشنوید که می تواند صداهای خش خش، ترکیدن و سوت را ایجاد کند.

تعمیر کولرهای آبی

ذکر مشکلات ناشی از تعمیر کولر آبی

گاهی اوقات در حین تعمیر کولر آبی، مشکلات مختلف می تواند باعث ایجاد یک نوع نویز جدید شود، بنابراین ضروری است که بدانیم نویزهای مختلف چه معنایی دارند. در اینجا فهرست گسترده ای از تمام نویزهایی که ممکن است با آن ها مواجه شوید و مشکلاتی که آنها نشان می دهند گردآوری شده است تا به شما کمک کند دفعه بعد که دستگاه شما مشکل نویز ایجاد می کند عیب یابی کنید.

صدای کوبیدن یا سر و صدا

اگر صدای جیر جیر را می شنوید که به نظر می رسد حالت تهاجمی است، احتمالاً مشکل کندانسور است اما نه لزوما. در اینجا چند دلیل با راه حل های ممکن برای رفع این نویز آورده شده است:

ذرات کثیفی که در کندانسور شما گیر می کنند

صدای جیر جیر کولر آبی ممکن است لزوماً به دلیل یک مشکل مهم نباشد و به راحتی قابل رفع باشد. گاهی اوقات، چوب ها، برگ ها و سایر ذرات کثیفی در کندانسور گیر می کنند که می تواند باعث ایجاد این صدا شود. اگر واحد بیرونی شما توسط بوته ها احاطه شده باشد، اگر فراموش کنید کندانسور را برای مدتی تمیز کنید، ممکن است برگ ها و شاخه های ریز آن گیر کنند. پوشش کندانسور را بردارید تا اقلام گیر کرده جدا شوند.

پیچ هایی که ایراد دارند

در بسیاری از موارد صداهای نامتعارفی به گوش می رسد. صدایی که هشدار شل شدن پیچ را می دهد. هر دو واحد داخلی و خارجی کولر آبی هنگام روشن شدن می لرزند. با گذشت زمان، این لرزش می تواند باعث شل شدن پیچ ها شود. رفع این مشکل ساده است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیچ ها را با یک پیچ گوشتی سفت کنید.

مشکلات ناشی از تعمیر کولر آبی

اگر تهویه مطبوع پر سر و صدا شما صدای جیر جیر می دهد. این می تواند به دلایل مختلفی باشد:

در حین تعمیر کولر آبی، وقتی دما خیلی پایین تنظیم شده باشد و رطوبت به درستی تخلیه نشود یا پره ها کثیف باشند، سیم پیچ های اپراتور واحد شما می توانند یخ بزنند. زمانی که یخ روی این سیم پیچ ها می‏ریزد، صدای شکستن می دهد. برای عیب یابی آن، کولر خود را جدا کرده و به باله ها دسترسی پیدا کنید. باله ها را با صابون ظرفشویی کاملا بشویید و بگذارید خشک شوند. سیستم خود را فقط در صورتی جدا کنید که قبلاً آن را با موفقیت انجام داده باشید. در غیر این صورت، با یک تکنسین تماس بگیرید.

همه چیز در رابطه با علت جیرجیر کردن کولر و رفع آن

فصل تابستان احتمالاً سخت ترین زمان برای واحد تهویه مطبوع فضای باز شماست. به منظور خنک نگه داشتن خانه شما، این دستگاه احتمالاً در تمام طول روز کار می کند تا هوا را در محیط زندگی شما بچرخاند. این حجم کاری نه تنها مقدار خوبی از انرژی مصرف می کند، بلکه می تواند تأثیر خود را بر عملکرد واحد شما نیز بگذارد. مانند هر دستگاه دیگری، واحد تهویه مطبوع شما در هنگام استفاده فرسوده می شود و این می تواند باعث عملکرد ناکارآمد آن شود. در واقع، اگر این سایش تشخیص داده نشود، می تواند طول عمر دستگاه شما را کوتاه کند و شما را مجبور کند در زمانی که انتظارش را ندارید یک دستگاه جدید خریداری کنید! با این حال، برای تعمیر کولر آبی خبرهای خوبی وجود دارد، زیرا علائم هشداردهنده ای وجود دارد که می توانید زودتر تشخیص دهید تا میزان ساییدگی دستگاه شما به حداقل برسد. برخی از این هشدارها شامل افزایش قبض برق و عملکرد ضعیف خنک کننده است، اما شاید واضح ترین علائم هشدار دهنده صداهایی باشد که ممکن است دستگاه شما تولید کند. اگر دستگاه شما در حال کوبیدن، صدای جیر جیر یا تق تق می باشد، ممکن است بتوانید مشکل را تشخیص دهید و احتمالاً خودتان مشکل را برطرف کنید. با استفاده از این هشدارها می توانید واحد خود را تعمیر کرده و طول عمر تجهیزات خود را افزایش دهید. در بیشتر موارد مراجعه به یک تکنسین متخصص و مجرب که بسیار کارآمد عمل می کند ضروری است.

لرزش و صدای تق تق یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب توسط فن ایجاد می شود، اما همیشه اینطور نیست. اکثر واحدهای تهویه مطبوع از لایه ایزوله برای جذب نویز حرکتی تولید شده توسط قطعات داخلی استفاده می کنند. این لنت ها همچنین می توانند به مرور زمان فرسوده شوند و حتی شروع به خرد شدن و شکستن کنند و سطح صدای دستگاه شما را افزایش دهند. یکی دیگر از دلایل احتمالی این صدا می تواند خطوط مبردی باشد که خیلی محکم نصب شده اند. در این حالت، یک تکنسین می تواند به راحتی دستگاه را تنظیم کند تا مشکل را حل کند.

به سادگی گوش دادن به صدای سیستم کولر می تواند از آسیب های غافلگیر کننده و هزینه های غافلگیر کننده جلوگیری کند. کارشناسان و خدمات مرتبط در این حوزه از شما می خواهند که در گرمای تابستان، اگر مشکوک هستید که مشکلی در واحد تهویه مطبوع شما وجود دارد، بهتر است که با آرامش و ایمنی خاطر برخورد کنید تا این افراد سریعا مشکل شما را برطرف کنند. با یک تکنسین معتبر تماس بگیرید، واحد خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سیستم کولر خانه شما مشکلی ایجاد نکرده است.

نتیجه گیری

در حین تعمیر کولر آبی یکی دیگر از صدای رایج دیگری که ممکن است یک دستگاه تولید کند، صدای جیر جیر است. این صدا معمولاً نشانه مالش دو قسمت بدون روغن کاری مناسب است. اگر صدا بیشتر شبیه صدای جیر جیر است (کوتاه، بلند، اما گوش شکننده نیست)، بهترین راه برای تشخیص این مشکل این است که چند دقیقه صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. اگر صدا از بین برود، احتمالاً مشکل جزئی است. اگر صدا از بین نرود و یا بیشتر شود، احتمالاً مشکل جدی تر است. این صدا اغلب زمانی تولید می شود که یک فن یا کندانسور در فضای باز تحت تأثیر قرار می گیرد. شما باید دستگاه خود را خاموش کنید و سپس با یک تکنسین تماس بگیرید تا دستگاه شما را بررسی کند تا از آسیب جلوگیری شود و بعد از بررسی آن را عیب یابی کنید. این افراد به دلیل تجربه کاری و دانش فنی بالا می توانند سریعا مشکل مربوطه را شناسایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.