لوله کشی ساختمان

هنگام ساختن یک بنا، لوله کشی ساختمان یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل است. پیدا کردن پیمانکار لوله کشی ساختمان و لوله کش‌های ماهر که توانایی پیاده سازی لوله کشی مطابق با استاندارد را داشته باشند، کار آسانی نیست.

بهترین گزینه استفاده از شرکت‌های تأسیسات ساختمان است که بتوانند تأمین لوله کش‌های ماهر را به عهده گرفته و تضمین‌های لازم را به شما ارائه کنند.

شرکت تأسیسات مردانی یکی از شرکت‌های با سابقه شمال شهر تهران است که در زمینه لوله کشی آب و گاز در مناطق شمال و شمال شرق تهران فعال بوده و به ارائه خدمات حرفه‌ای در این حوزه به مشتریان می‌پردازد.

این شرکت به بهره گیری از ۱۴ لوله کش ماهر، و با ارائه مشاوره رایگان یکی از بهترین شرکت‌های لوله کشی در منطقه شمال و شمال شرق تهران است.

در این راهنما شما را با انواع لوله کشی آشنا نموده و خدمات شرکت تأسیسات ساختمان مردانی را در زمینه لوله کشی ساختمان بیان می‌کنیم.

شما میتوانید در صورت نیاز به لوله کشی سرد و گرم ساختمانی در بخش های شمالی تهران با استفاده از شماره هایی که در این قسمت قرار داده شده  با ما تماس بگیرید
تماس با ما :
۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰
۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵
۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱
در صورت تماس از سمت سایت خدمات شامل ۳۰ درصد تخفیف میباشد

انواع لوله کشی ساختمان

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین قسمت از تأسیسات ساختمان را مربوط به لوله کشی آن دانست. روش‌های لوله کشی‌ها بیشتر به صورت توکار انجام می‌پذیرد، به همین دلیل خرابی آن می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد کند.

همین مسئله اهمیت استفاده از بهترین روش و باکیفیت‌ترین پیمانکار لوله کشی ساختمان را نشان می‌دهد.

روش‌های لوله کشی ساختمان متنوع است. در هنگام ساخت یک ساختمان به انواع لوله کشی ساختمان نیاز می‌شود.

انواع لوله کشی ساختمان عبارت‌اند از:

لوله کشی آب

سیستم آب رسانی یا لوله کشی آب ساختمان یکی از حیاتی‌ترین تأسیسات در ساختمان‌هاست. اهمیت لوله کشی آب بیشتر در این است که اگر به روش اصولی انجام نپذیرد، خسارات زیادی را به بار خواهد آورد.

اجرای درست لوله کشی ساختمان و استفاده از یک پیمانکار مجرب، خطر گرفتار شدن در تبعات لوله کشی غیر اصولی را برطرف کرده و خاطر شما را از این بابت راحت خواهد کرد.

استفاده از لوله و اتصالات با کیفیت و نصب مطابق با استانداردها و اصول لوله کشی، طول عمر و دوام سیستم آب رسانی ساختمان را تضمین خواهد کرد.

لوله کشی‌ها معمولاً به دو روش لوله کشی توکار و لوله کشی روکار انجام می‌پذیرد. به علاوه لوله کشی آب به دو صورت لوله کشی سرد و لوله کشی گرم قابل پیاده سازی است.

تصویری از فسمت لوله ها موجود در تاسیساتی مردانی

 1. لوله کشی سرد

لوله کشی ساختمانی که در آن آب با دمای معمولی جریان دارد را لوله کشی سرد می‌گویند. این نوع لوله کشی برای رساندن آب با دمای معمولی استفاده می‌شود.

برای لوله کشی سرد، از تجهیزات لوله کشی معمولی و متداول (لوله و اتصالات) استفاده می‌شود. لوله کشی سرد به دو صورت لوله کشی توکار و لوله کشی روکار انجام می‌پذیرد.

 1. لوله کشی گرم

حتماً همه شما از مزایای استفاده از آب گرم در حمام، ظرف‌شویی و دستشویی استفاده کرده‌اید. لوله کشی گرم نوعی از لوله کشی آب است که مخصوص رساندن آب گرم از دستگاه گرم کننده آب (آب‌گرم‌کن، پکیج و …) به محل مصرف آب گرم است.

جنس لوله‌ها در لوله کشی گرم با لوله کشی سرد تفاوت داشته و لوله‌های این نوع لوله کشی به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که مصرف مداوم آب گرم باعث افت کیفیت و تغییر ظاهر آن نشود.

لوله کشی آب گرم چه به صورت توکار و چه به صورت روکار باید با رعایت اصولی انجام پذیرد. این اصول تنها توسط لوله کش ماهر و با تجربه قابل پیاده سازی است.

تصویری از لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و لوله کشی فاصلاب در حمام یک ساختمان نیمه کاره

لوله کشی فاضلاب

به سیستم خارج کردن آب‌های مصرف شده در ساختمان لوله کشی فاضلاب گفته می‌شود.

در تأسیسات ساختمان لوله کشی فاضلاب به دلیل جریان داشتن مداوم آب و موادی که احتمال رسوب یا تجمع و ایجاد گرفتگی در آن وجود دارد، اهمیت دارد.

یکی از شایع ترین مشکلات در ساختمان ها، گرفتگی لوله های فاضلاب به دلیل افتادن اشیا در آن یا رسوب مواد صابونی و چربی یا مو و سایر مواد است.

به همین دلیل در انتخاب جنس لوله‌ها و نحوه کارگذاری آن‌ها باید دقت کافی صورت پذیرد. به‌عنوان‌مثال نصب غیر تراز یک لوله فاضلاب در کف اتاق می‌تواند خرابی‌های جبران‌ناپذیری برای ساختمان به وجود آورد.

لذا لازم است که با استفاده از یک پیمانکار حرفه‌ای و کاربلد اقدام به نصب سیستم فاضلاب ساختمان خود کنید.

لوله کشی ساختمان برای دفع فاضلاب به دو صورت توکار و روکار انجام می‌شود. البته عمدتاً لوله کشی توکار برای فاضلاب انجام می‌شود. اما گاهی نیاز به اضافه کردن یک بخش جدید به لوله کشی ساختمان است که این بخش به صورت روکار انجام می‌شود.

تصویری از لوله کشی فاضلاب زیر سقف و در کف طبقه بالا یک ساختمان در حال ساخت با لوله های پلاستیک فشرده سایز 10 و زانویی های مخصوص توالت

لوله کشی شوفاژ

یکی از سیستم‌های متداول برای تأمین گرمای منازل به خصوص در آپارتمان‌ها استفاده از شوفاژ است. نصب شوفاژ و لوله کشی شوفاژ برای استفاده بهینه از آن و بردن نهایت بهره لازم از گرمای آن ضروری است.

لوله کشی استاندارد لوله‌های شوفاژ خیلی مهم است. بارها دیده شده که لوله کشی شوفاژ که توسط افراد مدعی ولی فاقد مهارت انجام شده، مشتریان را دچار مشکل و دردسر نموده است.

به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً برای لوله کشی شوفاژ داخل واحد از افراد کاربلد و مراکز معتبر مثل شرکت تأسیسات ساختمانی مردانی استفاده کنید.

تصویری از لوله کشی شوفاژ از سمت موتور خانه که با رنگ های سیاه و قرمز مشخص شده اند

لوله کشی گاز

یکی از الطاف خداوند به مردن ایران زمین بهره‌مندی از نعمت گاز طبیعی و با قیمت بسیار به صرفه است. به همین دلیل لوله کشی گاز در داخل تأسیسات ساختمانی در همه جای ایران متداول است.

لوله کشی گاز شامل لوله‌هایی است که گاز را از علمک های بیرون ساختمان به نقطه مصرف در آشپزخانه یا محل نصب وسایل گرمازا برساند.

همان طور که می‌دانید گاز به علت قابلیت اشتعال بسیار بالا، جزو مواد خطرناک محسوب می‌شود. به همین دلیل استاندارد و اصولی بودن لوله کشی ساختمان در بخش گاز بسیار مهم و ضروری است.

شرکت گاز ایران تنها به پیمانکارهای مجاز لوله کشی گاز اجازه نصب لوله‌های گاز را اعطا می‌کند. و پس از اجرای لوله کشی گاز مقررات سخت‌گیرانه و البته به جایی را برای نظارت بر لوله کشی گاز به اجرا می‌گذارد.

استفاده از مراکز و شرکت‌های معتبر برای لوله کشی گاز، خیال مشتریان را نسبت به سیستم گازکشی داخل ساختمان راحت می‌کند.

با توجه به سابقه، تجربه، مهارت و داشتن مجوزهای لازم در کارشناسان لوله کشی ساختمان شرکت تأسیسات مردانی توصیه می‌شود، اجرای لوله کشی ساختمان خود را به صورت یک جا و با خیال آسوده به این شرکت بسپارید

تصویری از چند کنتور گاز به همراه لوله کشی در یک ساختمان به همراه لولگو شرکت تاسیساتی مردانی در قسمت سمت راست بالا

سایر خدمات لوله کشی

کارشناسان لوله کشی در ساختمان‌ها علاوه بر خدمات نصب استاندارد سیستم لوله کشی خدمات جانبی دیگری را نیز انجام می‌دهند.

لوله کش ماهر علاوه بر تسلط بر سیستم لوله کشی، توانایی و تجربه کافی برای نصب تجهیزات مرتبط را نیز داراست. برخی از خدمات دیگری که در لوله کشی ساختمان‌ها در شرکت تأسیسات مردانی با کیفیت و قیمت مناسب انجام می‌پذیرند، عبارت است از:

 1. نصب روشویی و شیرآلات

نصب روشویی به نظر کار سختی نمی‌آید. اما کارشناس لوله کشی با تخصص و مهارتی که دارد می‌تواند به آسانی و با هزینه بسیار اندک این کار را با کیفیت مناسب به انجام رساند.

توصیه می‌شود در نصب انواع روشویی‌ها اعم از روشویی‌های کابینتی، روشویی‌های سنگی و روشویی‌های پایه دار از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید.

این روشویی ها به دلیل جنس شکننده ای که دارند باید به صورت صحیح و اصولی نصب شوند تا در طی زمان استفاده دچار آسیب های احتمالی نشوند.

علاوه بر این، کارشناس لوله کش ماهر در نصب شیرآلات و تزئینات جانبی نیز می‌تواند به شما کمک کند.

تصویر از داخل مغازه و شرکت تاسیسات مردانی از قسمت شیر آلات و لوازم لوله کشی روکار

 1. نصب توالت فرنگی

یکی از قسمت‌های حساس نصب تجهیزات در ساختمان نصب توالت فرنگی است. نصب توالت فرنگی باید با در نظر گرفتن اندازه‌ها و محل قرار گیری و با رعایت ترازبندی به صورت درستی انجام پذیرد.

برای نصب درست توالت فرنگی لازم است که شناخت درستی از نحوه لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب ساختمان داشته باشید. به همین دلیل برای نصب آن از یک کارشناس ماهر و کاربلد استفاده کنید.

 1. نصب فلاش تانک

یکی از تجهیزاتی که بیشتر از همه تجهیزات دیگر در توالت خراب می‌شود، فلاش تانک است. به همین دلیل استفاده از فلاش تانک با کیفیت و نصب صحیح و اصولی آن خیلی مهم است.

به علاوه قطعات داخلی فلاش تانک مثل مخزن و شناور آن به دلیل رسوبات آب خیلی زیاد دچار خرابی می‌شوند. لازم است برای اصلاح این مشکل از یک سرویس کار ماهر استفاده کنید.

در شرکت تأسیسات ساختمانی مردانی شما با یک تماس به این سرویس کار ماهر دسترسی خواهید داشت.

 1. نصب پمپ و منبع آب

پمپ آب و منبع آب در سیستم لوله کشی ساختمان نقش بسیار پر رنگ و مهمی دارند. خرابی هر یک از این قطعات به معنای قطعی کامل سیستم آب ساختمان خواهد بود.

پمپ آب جزو قطعاتی است که دائماً در حال درگیر شدن و کار کردن است. به همین دلیل خیلی زود ممکن است دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

استفاده از پمپ‌های با کیفیت برای اطمینان خاطر از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناسان شرکت تأسیسات مردانی به این منظور مشاوره‌های خوبی را به شما ارائه می‌کنند.

خدمات نصب پمپ و منبع آب با قیمت و کیفیت مناسب در دسترس شما خواهد بود.

علاوه بر این شما می‌توانید به صورت دوره‌ای یا موردی از کمک کارشناسان ماهر این شرکت برای رفع خرابی پمپ آب ساختمان خود استفاده کنید.

 1. نصب توالت ایرانی

متداول‌ترین نوع توالت در ایران، توالت ایرانی است. نصب آن یک کار تخصصی و دقیق است. موارد بسیاری دیده می شود که نصب غیر تراز این سنگ ها باعث تجمع آب در گوشه ای از توالت می شود که اصلا خوشایند نیست.

استفاده از سنگ‌های توالت با کیفیت خیال شما را در مورد دوام و طول عمر آن راحت خواهد کرد. به علاوه در هنگام نصب آن باید نهایت دقت به کار برده شود تا سنگ توالت به صورت درست در جای خود قرار گرفته و کاملاً با لوله کشی فاضلاب هماهنگ شود.

در شرکت تأسیسات مردانی علاوه بر خدمات نصب توالت، در هنگام گرفتگی نیز می‌توانید از کارشناسان لوله‌بازکنی این شرکت بهره ببرید

استفاده از یک شرکت تأسیساتی که بتواند همه این انواع خدمات مورد نیاز را به صورت یک جا و با منصفانه‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت ممکن به انجام رساند، بسیار مهم است.

توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی با مشاورین شرکت ساختمانی مردانی تماس برقرار کنید. و بعد از گرفتن راهنمایی و مشورت لازم، پیشنهادهای شرکت‌های مشابه را نیز بررسی کنید.

مطمئناً خودتان متوجه تفاوت کیفیت و منصفانه بودن قیمت خواهید شد.

مزایای لوله کشی شرکت تأسیساتی مردانی

قبل از انتخاب یک پیمانکار لوله کشی ساختمان خوب است که در مورد انتخاب پیمانکار مورد نظر تحقیقات لازم را انجام دهید.

مزایای لوله کشی ساختمان شرکت تأسیسات ساختمانی مردانی عبارت است از:

 • ارائه مشاوره رایگان به مشتریان و ارائه پیشنهاد بر مبنای صرفه و صلاح مشتریان
 • بهره گیری از مشاورین و متخصصین با تجربه و حرفه‌ای
 • ارائه منصفانه‌ترین قیمت نسبت به همه شرکت‌های فعال منطقه
 • برآورد هزینه حرفه‌ای در رابطه با محصول و خدمات
 • ارائه پک کلیه خدمات لوله کشی ساختمان به صورت یک جا (لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی شوفاژ و لوله کشی گاز)
 • ارائه انواع خدمات لوله کشی سرد و گرم، لوله کشی روکار و توکار
 • ارائه مشاوره لازم در خصوص اجناس مورد نیاز برای کار و محل مناسب برای تهیه این اجناس
 • قیمت مناسب و مطابق با تعرفه‌ها
 • خدمات رسانی سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • پشتیبانی عالی و رسیدگی فوری برای اصلاح خدمات
 • بهره گیری از کارشناسان کاربلد، مجرب، دوره دیده و دارای اخلاق حرفه‌ای

علاوه بر خدمات لوله کشی ساختمان، خدمات دیگری مثل خدمات لوله‌بازکنی، تعمیرات و راه اندازی موتورخانه، سرویس و تعمیر کولر آبی، نصب و تعمیر پکیج و نصب و سرویس رادیاتور نیز در شرکت تأسیسات ساختمانی مردانی انجام می‌پذیرد.

قیمت خدمات لوله کشی ساختمان

همان طور که می‌دانید همه خدمات متنوع لوله کشی ساختمان دارای تعرفه مشخص هستند. اما با این حال برخی از پیمانکاران به این تعرفه‌ها پایبند نبوده با یا بهانه تراشی‌های واهی برای مشتریان هزینه تراشی می‌کنند.

یکی از اصول شرکت تأسیسات مردانی پایبندی به تعرفه‌ها و حتی ارائه خدمات پایین‌تر از عرف لوله کشی شمال تهران است.

پیش از استفاده از خدمات شرکت شما می‌توانید در خصوص تعرفه‌ها استعلام‌های لازم را گرفته و از شرکت‌های مشابه قیمت بگیرید و بعد با خیال راحت به سراغ این شرکت بیایید.

برای بهره‌مندی از این مزایای لوله کشی ساختمان می‌توانید با استفاده از شماره‌های زیر با شرکت تأسیسات مردانی تماس حاصل کنید.

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

۰۹۱۲۹۵۲۴۲۵۵

۰۹۱۲۵۵۸۰۰۶۱