رفع گرفتگی لوله, فنر زنی لوله, لوله بازکنی

گرفتگی لوله با اسباب بازی و رفع آن

گرفتگی توالت و لوله با اساباب بازی

گرفتگی لوله جز رایج ترین اتفاقاتی است که در دنیای آب و فاضلاب رخ میدهد. این مسئله میتواند برای شما هم پیش بیاید، اما چاره کار چیست و باید چه کار کنیم؟ قعا که نمی توان دست روی دست گذاشت. در مرحله اول شما باید علت گرفتگی آن را بیابید. لوله های فاضلاب به دلایل گوناگونی گرفته می شوند. ممکن است مدفوع در آن گیر کند و یا خرده غذا ها و … باعث ایجاد رسوب و گرفتگی شود. اما یکی از شایع ترین دلایل که برای خانواده های دارای کودک و نوزاد پیش می آید گرفتگی لوله با اسباب بازی است. تعجب نکنید، کودکان شیطنت های مخصوص به خود را دارند و یکی از این شیطنت ها قایم کردن اسباب بازی ها و یا پرتاب آن ها است که از شانس بد شما ممکن است درون لوله های فاضلاب بیفتد و در انجا گیر کند.

گرفتگی توالت و لوله با اساباب بازی

تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب با اسباب بازی

گرفتگی لوله فاضلاب توسط اسباب بازی های پلاستیکی و فلزی و … اتفاق می افتد که اندازه های کوچکی دارند. قطعا وسیله ای میتواند درون لوله بیفتد که بتواند از ان عبور کند. زمانی که لوله فاضلاب شما بگیرد نشانه های مختلفی از جمله جمع شدن آب، بوی نامطبوع، دیر رد شدن آب و … خواهد داشت. اگر این مشکل با استفاده زا روش های مختلف از جمله استفاده از اسید ها و … حل نشد به این معنی است که جسمی درون لوله گیر کرده است. حال اگر این اتفاق توام با گ شدن یکی از اسباب بازی های کودک شما باشد، به این معنی است که گرفتگی لوله فاضلاب به دلیل گیر کردن اسباب بازی در آن است.

تماس با شرکت تأسیسات مردانی

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر و همچنین اعزام نیرو در رابطه با رفع گرفتگی لوله در مناطق شمالی و شمال شرقی تهران میتوانی با شرکت تاسیساتی مردانی در ارتباط باشید , بر روی شماره تماس زیر کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

چگونه گرفتگی لوله با اسباب بازی را رفع کنیم؟

برای حل این مشکل هرچه سریعتر باید دست به کار شوید. نمی توانید با ساتفاده زا روش های رایج همچون اب نمک، جوش شیرین و … با آن مقابله کنید چرا که این بار با رسوب و مواد نرم مواجه نیستید بلکه یک شی محکم و غیر قابل نفوذ درون لوله ها گیر کرده است. اما راه حل های مخصوصی هم برای آن وجود دارد که با استفاده از آن ها میتوانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.

اسباب بازی را با دست بیرون بیاورید

اگر اسباب باز یدر همان دهانه لوله گیر کرده باشد و همچنین دهانه آن نیز بزرگ باشد شما میتوانید با راحتی دست خود را درون آن کرده و جسم را بیرون بیاورید. حتما از دستکش یکبار مصرف و یا پلاستیکی استفاده کنید. میتوانید با استفاده از یک چوب و لوله و قلاب و … آن را بیرون بکشید. البته باید دقت زیادی خرج کنید چرا که کوچکترین اشتباه میتواند اسباب بازی را به عمق بیشتری هل بدهد و کار را برایتان دشوار کند، همچنین امکان سوراخ شدن لوله نیز با فشار قلاب و … وجود دارد.

 از تلمبه چاه باز کن کمک بگیرید

روش دیگری که به شما کمک میکند تا به راحتی اسباب بازی گیر کرده درون لوله های فاضلاب را دربیاورید استفاده از تلمبه چاه باز کم خانگی است. کار با آن بسیار ساده است و در اغلب خانه ها نیز وجود دارد. میتوانید ان را روی دهانه لوله قرار داده و به سمت لوله فشار دهید تا عمل مکش را انجام دهد و سپس با نیروی زیاد آن را به سمت بیرون بکشید تا بتوانید اسباب بازی را بیرون بیاورید. این کار شاید همیشه جواب ندهد اما امتحان کردن ان هم ضرری نخواهد داشت.

تلمبه دستی برای باز کردن گرفتگی لوله

لوله ها را از یکدیگر باز کنید

چگونه گرفتگی لوله با اسباب بازی را رفع کنیم؟

لوله های سینک ظرفشویی و … قبل از متصل شده به لوله اصلی فاضلاب مسیر پیچ در پیچی را زیر سینک و داخل کابینت سپری میکنند. وجود خمیدگی های زیاد در این بخش ممکن است باعث جلوگیری از حرکت جسم گیر کرده درون فاضلاب شود. این یک شانس برای شما است. چرا که می توانید به راحتی این لوله ها را از هم جدا کنید و اسباب بازی را بیرون بیاورید و دوباره سرهم کرده و نصب نمایید. در صورتی که اسباب بازی درون یکی از لوله ها گیر کرده باشد و نتوانید آن را خارج کنید، در این صورت میتوانید ان تکه از لوله را با نمونه جدید تری تعویض نمایید.

باز کردن لوله کشی

از آویز لباس استفاده کنید

 در برخی مواقع ممکن است اسباب باز مسیر زیادی از لوله را طی کرده باشد و در نهایت با برخورد به پیچیدگی های لوله و یا طرز قرار گیری نتواند به راه خود ادامه دهد و درون لوله گیر بیفتد. در این صورت دیگر استفاده از تلمبه و باز کردن لوله و … جواب نخواهد داد. اما نگران نباشید شما میتوانید با استفاده از ترفند های ساده به راحتی گرفتگی لوله توسط اسباب بازی را رفع نمایید. به این منظور به یک عدد آویز لباس، یک تکه پارچه و انبر دست نیاز دارید. این کار طی دو مرحله انجام می شود، این مراحل به شرح زیر است:

مرحله اول: شما باید آویز لباس را از نزدیکی آن به قلاب، ببرید و از هم جدا کنید. و سپس به سری آن یک تکه پارچه ببندید. توجه داشته باشید که گره پارچه باید به گونه ای باشد که بتواند از درون لوله عبور کند. دلیل بستن پارچه به سری ان این است که تیزی اویز موجب ایجاد آسیب به لوله نشود و همچنین به راحتی عبور کند و از طرفی بیتواند فشار زیادی را بر سطح بیشتری از اسباب بازی وارد کند و بتواند آن را به سمت جلو هل بدهد.

تماس با شرکت تأسیسات مردانی

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر و همچنین اعزام نیرو در رابطه با رفع گرفتگی لوله در مناطق شمالی و شمال شرقی تهران میتوانی با شرکت تاسیساتی مردانی در ارتباط باشید , بر روی شماره تماس زیر کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

استفاده از آویز برای باز کردن گرفتگی لوله

مرحله دوم: در این مرحله باید از سمت قسمتی که به آن پارچه بستید، اویز را به درون لوله هدایت نمایید. این کار را با دقت بیشتر و همچنین و فشار مناسب انجام دهید. در صورتی که به اسباب بازی گیر افتاده در لوله برخورد کردید، میتوانید با وارد کردن فشار و هل دادن ان به سمت جلو باعث پیشروی ان شده و گرفتگی لوله را باز کنید. در صورتی که طول آویز برای این کار کوتاه بود میتوانید از دیگر سیم ها به عنوان جایگزین استفاده کنید. نکته ای که وجود دارد این است که از جنس سیمی باشد تا بتواند به راحتی از پیچ و خم لوله ها عبور نماید.

لوله باز کنی را خبر کنید

اگر با هیچکدام از روش های بالا نتوانستید گرفتگی لوله فاضلاب با اسباب بازی را رفع کنید حال وقت ان رسیده است که تلفن را بردارید و با لوله باز کنی تماس بگیرید. موسسه های مختلفی وجود دارد که این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد. انها با وارد کردن فنر های بلندی متناسب با میزان سختی و جنس جسم به درون لوله ها باعث باز شدن گرفتگی لوله فاضلاب می شوند و در کم تر از چند دقیقه می توانند مشکل شما را رفع کنند.

تماس با شرکت تأسیسات مردانی

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر و همچنین اعزام نیرو در رابطه با رفع گرفتگی لوله در مناطق شمالی و شمال شرقی تهران میتوانی با شرکت تاسیساتی مردانی در ارتباط باشید , بر روی شماره تماس زیر کلیک کنید :

۰۲۱-۲۲۹۶۰۷۰۰

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب توسط اسباب بازی کودکان جلوگیری کنیم؟

 قطعا شما نمی توانید ۲۴ ساعته حواستان به کودک دلبندتان باشد که خدایی نکرده اسباب بازی و یا وسیله دیگری را درون لوله های فاضلاب نیندازد، اما یک سری روش های ساده وجود دارد که با استفاده از آن ها میتوانید تا حد زیادی از رقم خوردن این مشکل جلوگیری کنید. به عبارتی یک سری نکات پیشگیری و ایمنی هستند که عبارتند از:

  1. اسباب بازی ایمن برای کودکتان تهیه کنید

اسباب بازی هایی که در لوله فاضلاب گیر میکنند، معمولا در ابعاد کوچک مانند لوگو ها، تکه پازل، توپ های کوچک و … می باشد. با تهیه اسباب بازی های بزرگ میتوانید به راحتی مانع از این مشکل شوید.

  1. از درپوش ها استفاده کنید

ممکن است کودک شما علاوه بر اسباب بازی لوازم دیگری را درون لوله ها بیندازد، این لوازم حتی ممکن است گران قیمت باشند و ضرر مالی نیز برایتان به همراه بیاورند. پس بهتر است در دهانه لوله های فاضلاب خود از درپوش های مخصوص استفاده کنید. این درپوش ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز خود و همچنین نوع و اندازه لوله خود می توانید ان را تهیه نمایید.

  • به کودک خود آموزش دهید

فرزند شما باید یک محیط مناسب و مشخص برای بازی داشته باشد و لوازم خود را در بخش های مختلف خانه پهن نکند. با اموزش دادن کودک خود می توانید از رخ دادن این قبیل مشکلات پیشگیری کنید و همیشه خانه یا مرتب هم داشته باشید.

چگونه یک لوله باز کنی مناسب پیدا کنیم؟

 همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد، لوله باز کنی های مختلفی در سراسرکشور وجود دارد که خدمات باز کردن لوله ها را ارائه می دهند. اما انتخاب از بین آن ها دشوار است. برای ان که انتخاب رضایت مندی داشته باشید به مجموعه ای اعتماد کنید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • دارای افراد و کارکنان حرفه ای باشد.
  • سابقه زیادی داشته باشد.
  • تجهیزات آن کامل باشد.
  • قیمت مناسبی داشته باشد.

تاسیسات مردانی با دارا بودن چندین سال سابقه در این زمینه با استفاده از تجهیزات مختلف در سریع ترین زمان مشکل گرفتگی لوله شما را رفع می کند. همچنین به شما کمک می کند تا لوله های اسیب دیده و تخریب شده خود را تعویض نمایید. تمامی این موارد توسط کادر مجرب انجام دشه و قیمت بسیار مناسبی نیز دارد که میتوانید به راحتی از خدمات ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.